Özgeçmiş

Batuhan Ersun, 1990 yılının Mart ayında İstanbul’da doğdu. Lise eğitimini Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden mezun olarak tamamlayan Ersun, lisans eğitimini de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi bölümünü onur derecesi ile bitirerek tamamladı. Hala İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Siyaset Çalışmaları Yüksek Lisans programına devam etmektedir.

2014 yılı Ekim ayından bugüne kadar İzlemedeyiz Derneği’nin profesyonel bir çalışanı olan Batuhan Ersun, ilk iki ayında derneğin stajyeri olarak görev aldı. Bu iki ayın ardından yeni başlayan Kayda Değer projesinin koordinatörlük görevine getirilen Ersun, 2015 yılının ortalarında, derneğin amiral gemisi olan, Türkiye’nin ilk fact-checking projesi Doğruluk Payı’nın koordinatörlüğünü üstlendi. 2017 yılının başından itibaren ise, İzlemedeyiz Derneği’nin Genel Koordinatörü pozisyonunda bulunmaktadır.

Siyaset tarihi, uluslararası ilişkiler ve karşılaştırmalı siyaset alanlarına yakın ilgisi olan Ersun, uluslararası etkinliklerde Doğruluk Payı’nı temsilen birçok sunuma katılmıştır.