Özgeçmiş

Denizcan Sarı Aydın’da doğdu. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden onur öğrencisi olarak mezun oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisans yaptı.

Üniversiteler Spor Ligi, Let’s Do It! Mediterranean, İzmir İtalyan Kültür Merkezi gibi kurumlarda serbest zamanlı çalışmalar yürüttü. Kasım 2014 – Kasım 2015 tarihleri arasında Turkuvaz Medya İzmir’de dijital medya uzmanı olarak görev aldı. Seçim süreçlerinde çeşitli siyasi partilerden farklı aktörler için danışmanlık hizmeti verdi. 2016 yılının mayıs ayında Bosna Hersek’in önemli sivil toplum kuruluşlarından olan Zasto Ne? tarafından düzenlenen programa katıldı. Bosna Hersek politik sistemi, sivil toplum kuruluşları ve dijital aktivizm alanında bilgiler edindi.

Denizcan Sarı Kasım 2015’ten bu yana İzlemedeyiz’de Dijital Operasyonlar Koordinatörü olarak çalışmaktadır. İzlemedeyiz projeleri için dijital içerik yönetimi, sosyal medya yönetimi, iletişim tasarımı, dijital pazarlama araçlarının efektif olarak kullanılması konularında hizmet vermektedir. Kayda Değer, Neden Türkiye’deyim?, Mena Check gibi projelerde yer almıştır. Doğruluk Payı ve Veri Kaynağı projeleri için çalışmalarını sürdürmektedir.